Blog

Ekologiczne domy drewniane

4.02.2019
 

Drewniane domy ponownie wracają do łask. Coraz więcej osób zauważa, jak wiele korzyści płynie z mieszkania w ekologicznym drewnianym domu – od korzyści finansowych, poprzez te związane ze stylem życia i ochroną środowiska. Osoby planujące budowę domu coraz częściej rozważają wykorzystanie właśnie tego naturalnego surowca – drewna. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Zalety domów drewnianych

Do atutów domów drewnianych należą między innymi następujące kwestie:

  • Ekologia – w domu drewnianym z drewna wykonane są nie tylko ściany, ale także inne elementy budowli: sufity, podłogi, schody i balustrady. Oznacza to, że nie ma konieczności korzystania ze sztucznych surowców.

  • Trwałość – odpowiednia pielęgnacja domu drewnianego sprawia, że może on służyć mieszkańcom przez długie lata. Oczywiście nie można zapomnieć o konserwacji i impregnacji poszczególnych elementów, a przede wszystkim o tym, aby projekt i wykonanie były na najwyższym poziomie. Gdy spełni się te warunki, można mieć pewność, że dom przetrwa znacznie dłużej, niż z pozoru mogłoby się wydawać.

  • Lepsze samopoczucie – naturalne surowce są bliższe człowiekowi, nie emitują żadnych szkodliwych substancji i zbliżają człowieka do natury. We współczesnych czasach jest to niezwykle potrzebne zarówno naszym ciałom, jak i umysłom. Życie w drewnianym domu to komfort, spokój, harmonia – a to przekłada się na większą energię i satysfakcję z życia.

  • Nieduże koszty utrzymania – eksploatacja domu drewnianego może być niedroga, jeśli budynek będzie wybudowany i wyposażony przemyślany sposób. Dom z tego surowca łatwo ogrzać, należy tylko zadbać o odpowiednie ocieplenie oraz system grzewczy obejmujący podgrzewanie wody użytkowej. Przy odpowiedniej optymalizacji i regularnej pielęgnacji koszt utrzymania domu może być naprawdę niski.

Domy drewniane to ekologiczne i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, które z pewnością zasługuje na uwagę. Warto zainteresować się tematem głębiej i rozważyć wszystkie dostępne opcje – być może właśnie ta okaże się strzałem w dziesiątkę.

Skontaktuj
się z nami


Wszelkie prawa zastrzeżone przez