Blog

Inteligentne systemy okienne

22.02.2019
 

Przygotowując się na wakacje jesteśmy zobowiązani dopełnić pewnych organizacyjnych obowiązków. Jest ich niemało, a w tym między innymi urlop w pracy, zorganizowanie czasu wolnego podczas wyjazdu, czy przygotowanie domu na naszą nieobecność.
Nie sposób przed wyjazdem dopilnować, aby wszystko w domu zostało zabezpieczone: woda zakręcona, ogrzewanie wyłączone, podobno nawet wyjęcie kabli z gniazdka pomaga w oszczędzaniu poboru elektryczności, okna zamknięte… no właśnie, okna. W tym przypadku istnieje pewna dogodność, a mianowicie inteligentny system okienny. Dzięki niemu nie musimy krzątać się po całym domu sprawdzając czy wszystkie okna zostały szczelnie zamknięte. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ to właśnie otwarte okno kusi potencjalnych włamywaczy najbardziej. Korzystając ze specjalnych urządzeń jesteśmy w stanie pod naszą nieobecność nie tylko ustalić które okna są w danej chwili otwarte, ale również zdalnie zamknąć je. Oznacza to koniec ze zbędnym stresem przed wakacjami. Nie musisz już wołać o pomoc teściowej, która jako jedyna posiada poza lokatorami klucz do domu, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk i załatwione.

Więcej niż jedna korzyść

Co więcej, inteligentny system okienny sprawdza się również, kiedy chcemy uniknąć deszczu lub śniegu wpadającego przez otwarte okno. Bowiem nie zawsze jesteśmy w stanie w porę zorientować się o tym i odpowiednio zareagować. Na szczęście inteligentne okna posiadają specjalne czujniki, które zadbają o to za Ciebie i samodzielnie zamkną się zanim jakikolwiek opad zdąży wpaść do środka pomieszczenia. Możliwa jest również opcja ustalenia stałej pory otwierania lub zamykania okien, dzięki czemu jesteśmy pewni, że dany pokój jest odpowiednio przewietrzony. Jest to również sprawdzony sposób na odstraszenie potencjalnych złodziei.

Skontaktuj
się z nami


[recaptcha theme:dark]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez