Blog

Okna z przyciemnianymi szybami – dlaczego warto je wybrać?

29.01.2019
 

Słońce za oknem zazwyczaj poprawia nam humor. Wyjątkiem jest sytuacja, w której przez intensywne promienie wpadające do pomieszczenia nie możesz czytać albo gdy temperatura wewnątrz staje się nie do wytrzymania. Rozwiązaniem dla tego typu problemów są okna z przyciemnianymi szybami.

Okna przyciemniane – jakie mają zalety?

Jak wybrać dobre okna do swojego mieszkania? Wiele zależy od tego, jakie to pomieszczenie. Przykładowo okna w garażach i piwnicach powinny mieć wzmocnioną szybę, by zapobiec włamaniom. Z kolei w oknach wychodzących na ruchliwą ulicę warto zadbać o szyby dźwiękoszczelne. Jakie okna zamontować w sypialni lub w pomieszczeniach, w których przez większość dnia świeci słonce? Nasza propozycja to okna przyciemniane, które warto wybrać z co najmniej 3 powodów:

  1. Przyciemniane szyby przepuszczają mniej szkodliwego promieniowania
    Jak wiadomo, promienie UV niekorzystnie wpływają na zdrowie, wywołując groźne choroby skóry, a także przyspieszając jej starzenie się. Ciemne szyby blokują przenikanie promieniowania, chroniąc domowników przed jego szkodliwym wpływem. Dodatkowo zastosowanie przyciemnianych okien jest zalecane dla zdrowia oczu, które dzięki takiej ochronie mniej się męczą. Warto również wspomnieć, że to rozwiązanie ma korzystny wpływ na wygląd mebli, które nie blakną, dłużej zachowując estetyczną prezencję.
  2. Dzięki ciemnym szybom w pomieszczeniu jest chłodniej.
    Okna z ciemnymi szybami zmniejszają nagrzewanie się pomieszczenia, w związku z czym jest w nim nieco chłodniej. To szczególnie istotne latem, kiedy wpadające do mieszkania intensywne promienie słoneczne dają się domownikom we znaki. Przyciemniane okna obniżają temperaturę pomieszczenia, niwelując w ten sposób dyskomfort przebywających w nim osób.
  3. Ciemne szyby zapewniają większą prywatność
    Przyciemnianie szyb jest wskazane w pomieszczeniach usytuowanych na parterze, pozwalają bowiem na większą prywatność. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nikt z zewnątrz nie zobaczy, co dzieje się w mieszkaniu, domownicy zaś mają pełen ogląd na to, co dzieje się za oknem. Ciemne szyby to również znakomita ochrona antywłamaniowa, ponieważ mocno utrudnia złodziejom dostanie się do mieszkania.

Warto wiedzieć: Okna z przyciemnionymi szybami nie powodują zaciemnienia w pomieszczeniu, w związku z czym nie należy się obawiać zwiększonych rachunków za dodatkowe oświetlenie. Ciemna szyba posiada po zewnętrznej stronie specjalną folię, która odbija światło słoneczne – stopień przyciemnienia szyby domownicy regulują według własnych upodobań.

Skontaktuj
się z nami


Wszelkie prawa zastrzeżone przez