Blog

Pompy ciepła – dlaczego warto instalować je w nowych budynkach

4.03.2019
 

Dzisiaj można się spotkać z wieloma metodami ogrzewania. Każdy przecież chce znaleźć dla siebie i rodziny jak najbardziej korzystne metody. Oczywiście… W tym wszystkim, bardzo ważne jest też zdrowie. Obecnie, można stwierdzić, że w całej Polsce panuje problem smogu. Oddycha nim cały cały kraj. Coś takiego ma przede wszystkim niekorzystny wpływ na samopoczucie. Sposobem, który może pomóc wyeliminować taką przeszkodę, jest pompa ciepła. Urządzenie wybiera się w zastępstwie za ogrzewanie elektryczne bądź olejowe. Więcej w tym temacie zostało opisane w dalszej części tego artykułu. Zachęcamy do czytania.

Pompy ciepła a nowe budynki

Na dzisiejszym rynku można znaleźć tyle producentów pomp ciepła, co ich modeli. Wystarczy jedynie wybrać taki, który okaże się najbardziej korzystny. Zainstalowanie wspomnianego urządzenia jest bardzo dobre, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe budownictwa. Pompa ciepła ma ogrom zalet, do których zaliczają się przede wszystkim:

  1. Tańsza eksploatacja.
  2. Wielofunkcyjność – zimą ogrzewa, latem chłodzi, osusza powietrze.
  3. Ekologia – zastępuje brudne powietrze czystym, zmniejsza emisję CO2.

Takie urządzenie, jest dość drogą inwestycją. Nie trzeba jednak, aż tak bardzo się tego obawiać. Koszt takiej inwestycji, zwróci się po latach. Warto również wspomnieć, że co niektórzy producenci przypominają o możliwości dofinansowania.

Pompy ciepła – dofinansowanie

Aby móc uzyskać dofinansowanie na montaż pompy ciepła, w pierwszej kolejności należy złożyć wniosek dotyczący Czystego Powietrza. Składa się go w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dokument ten, można składać już od 19 września 2018r aż do 30 czerwca 2027r. Dzięki temu, można uzyskać dotację lub pożyczkę. Jej wysokość określana jest na podstawie miesięcznego dochodu. Jeśli w trakcie ubiegania się o dofinansowanie nastąpi zmiana w dochodach, nie trzeba się o to martwić. Wysokość dotacji nie ulegnie zmianie.

Nie odstawiaj swojego zdrowia na bok. Zadbaj o nie – pompa ciepła jest warta każdych pieniędzy!

Skontaktuj
się z nami


[recaptcha theme:dark]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez