Blog

Budowa hali produkcyjnej, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu.

6.08.2019
 

Dzisiejszy handel w dużej mierze opiera się na produkcji. Powstaje zatem coraz to więcej miejsc przystosowanych pod tego typu branżę. Jest to doskonała inwestycja pod względem zarobkowym i może pomóc wielu osobom, które potrzebują pracy. Aby jednak móc stać się właścicielem hali produkcyjnej, trzeba przebyć długą drogę. Wszystko to wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i ogromem czasu, który należy poświęcić zarówno na projektowanie, jak i budowę. Po więcej informacji w tym temacie, zachęcamy do przeczytania dalszych akapitów tego artykułu.

Budowa hali przemysłowej – co najpierw?

Na samym początku, zanim zaczniemy projektować halę produkcyjną, musimy zadbać o różnego typu uzgodnienia i zezwolenia. Zaliczają się do nich między innymi:

1. Mapa sytuacyjno-wysokościowa

2. Dokumentacja ekologiczno-inżynierska

3. Uwzględnienie warunków technicznych budynku

4. Pozwolenie na połączenia budynku z drogą publiczną (drogi krajowe i wojewódzkie)

5. Zgoda na zjazd do budynku

Powyżej wymienione punkty, to podstawowa dokumentacja, którą należy uzyskać. Oczywiście mogą być wymagane jeszcze inne pozwolenia. Wszystko jest zależne od lokalizacji i tego, co będzie budowane.

Hala produkcyjna – pamiętaj o wentylacji

Jeżeli cały projekt zostanie zaakceptowany i zaplanowany, można przystąpić do budowy. Hala przemysłowa to miejsce, w którym będzie odbywała się praca fizyczna. Należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią wentylację i klimatyzację. W zależności od pogody i pory roku, wewnątrz musi panować odpowiednia temperatura, zgodna z normą Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj inwestycja w klimatyzator przemysłowy. Dzięki niemu, sama praca jest mniej uciążliwa i o wiele bardziej przyjemna. Dodatkowo, pomaga on zwalczać różnego typu zanieczyszczenia, powstające z oparów. Bardzo ważne jest, aby taki klimatyzator montować w kotłowniach oraz w pomieszczeniach, gdzie występuje elektronika. Wspomniane instalacje wytwarzają dużo ciepła, dlatego należy je odpowiednio schładzać. Tym sposobem zapobiegniemy także różnego typu awariom i zwarciom.

Klimatyzator przemysłowy – zainwestuj w to, co najlepsze

Wybierając dla siebie klimatyzator przemysłowy, należy taki zakup dobrze przemyśleć. Warto jest zainwestować w urządzenie, które pochodzi od sprawdzonego producenta. Spośród produktów dostępnych na rynku, można znaleźć wiele w przystępnej cenie i z dobrymi parametrami. Nie bójmy się też kupować tego, co najlepsze. Jeśli postawimy na dobrą jakość, będziemy mieć mniej problemów ze sprzętem, w efekcie czego zaoszczędzimy.

Skontaktuj
się z nami


Wszelkie prawa zastrzeżone przez