Blog

Budowa hali produkcyjnej, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu.

10.04.2020
 

Dzisiejszy handel w dużej mierze opiera się na produkcji. Powstaje zatem coraz to więcej miejsc przystosowanych pod tego typu branżę. Jest to doskonała inwestycja pod względem zarobkowym i może pomóc wielu osobom, które potrzebują pracy. Aby jednak móc stać się właścicielem hali produkcyjnej, trzeba przebyć długą drogę. Wszystko to wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i ogromem czasu, który należy poświęcić zarówno na projektowanie, jak i budowę. Po więcej informacji w tym temacie, zachęcamy do przeczytania dalszych akapitów tego artykułu.

Budowa hali przemysłowej – co najpierw?

Na samym początku, zanim zaczniemy projektować halę produkcyjną, musimy zadbać o różnego typu uzgodnienia i zezwolenia. Zaliczają się do nich między innymi:

1. Mapa sytuacyjno-wysokościowa

2. Dokumentacja ekologiczno-inżynierska

3. Uwzględnienie warunków technicznych budynku

4. Pozwolenie na połączenia budynku z drogą publiczną (drogi krajowe i wojewódzkie)

5. Zgoda na zjazd do budynku

6. Ocena oddziaływania na środowisko

Powyżej wymienione punkty, to podstawowa dokumentacja, którą należy uzyskać. Oczywiście mogą być wymagane jeszcze inne pozwolenia. Wszystko jest zależne od lokalizacji i tego, co będzie budowane.

Hala produkcyjna – pamiętaj o wentylacji

Jeżeli cały projekt zostanie zaakceptowany i zaplanowany, można przystąpić do budowy. Hala przemysłowa to miejsce, w którym będzie odbywała się praca fizyczna. Należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią wentylację i klimatyzację. W zależności od pogody i pory roku, wewnątrz musi panować odpowiednia temperatura, zgodna z normą Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Dobrym rozwiązaniem jest tutaj inwestycja w klimatyzator przemysłowy. Dzięki niemu, sama praca jest mniej uciążliwa i o wiele bardziej przyjemna. Dodatkowo, pomaga on zwalczać różnego typu zanieczyszczenia, powstające z oparów. Bardzo ważne jest, aby taki klimatyzator montować w kotłowniach oraz w pomieszczeniach, gdzie występuje elektronika. Wspomniane instalacje wytwarzają dużo ciepła, dlatego należy je odpowiednio schładzać. Tym sposobem zapobiegniemy także różnego typu awariom i zwarciom.

Klimatyzator przemysłowy – zainwestuj w to, co najlepsze

Wybierając dla siebie klimatyzator przemysłowy, należy taki zakup dobrze przemyśleć. Warto jest zainwestować w urządzenie, które pochodzi od sprawdzonego producenta. Spośród produktów dostępnych na rynku, można znaleźć wiele w przystępnej cenie i z dobrymi parametrami. Nie bójmy się też kupować tego, co najlepsze. Jeśli postawimy na dobrą jakość, będziemy mieć mniej problemów ze sprzętem, w efekcie czego zaoszczędzimy.

Skontaktuj
się z nami


[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez