Blog

Moskitiery sposobem na spokój w letnie wieczory

22.01.2019
 

Klimatyczne letnie wieczory to to, za czym tęskni się przez cały rok. Gdy po upalnym, wyczerpującym dniu przychodzi w końcu wieczór, można się w pełni zrelaksować i nacieszyć ciszą. Ale czy na pewno? Jest coś, co niestety może skutecznie zepsuć nawet najwspanialszy wakacyjny wieczór: owady. Gryzące nas komary, brzęczące muchy i latające wokół głów ćmy to bardzo uciążliwe zjawisko, które niestety nieodłącznie kojarzy nam się z latem. Jest jednak na nie pewien sposób…

Moskitiery w oknach – nie wpuszczaj intruzów do swojego domu

W ostatnich latach moskitiery stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w domach i mieszkaniach. Te drobne siateczki montowane uniemożliwiają nawet najmniejszym owadom dostanie się do środka. Mając taką moskitierę, nie trzeba lepów na muchy, elektrycznych odstraszaczy owadów ani żadnych aromatycznych świeczek i olejków. Nie trzeba też pilnować, czy światło jest zgaszone, a okna szczelnie pozamykane (latem duszenie się w gorącym domu bez przewiewu jest naprawdę uciążliwe). Moskitiera natomiast skutecznie zatrzymuje rój owadów, który chce za wszelką cenę dostać się do środka.

Moskitiery nie muszą być na stałe przymocowane do naszych okien ani ingerować w ich strukturę. Mogą przybierać formę dodatkowej, oddzielnie otwieranej ramki, co jest nie tylko praktyczne, ale także korzystniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa. Moskitiery można montować zarówno na oknach, jak i drzwiach, a sposób ich otwierania może być bardzo różnorodny – uchylanie, przesuwanie, rolowanie. Obecnie producenci moskitier mają naprawdę wiele do zaoferowania, dlatego warto zainteresować się tymi najnowszymi i zdobywającymi coraz większą popularność rozwiązaniami.

Moskitiery, rolety i żaluzje – ochroń swoje wnętrza latem

Skoro już inwestujemy w swój komfort w mieszkaniu, warto przemyśleć też zakup rolet lub żaluzji. Zasłanianie okien w upalne, bardzo słoneczne dni pozwala utrzymać niższą temperaturę w mieszkaniu i pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Co więcej, rolety skutecznie ochronią nas przed ciekawskim wzrokiem przechodniów lub sąsiadów, kiedy tylko potrzebujemy nieco więcej prywatności. No i są oczywiście wspaniałą ozdobą wnętrza, jeśli uda się odpowiednio dopasować je do wystroju. Czego chcieć więcej?

Skontaktuj
się z nami


[recaptcha theme:dark]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez