Blog

Okna dźwiekoszczelne

5.03.2019
 

Osoby, które mieszkają w dużych miastach, bądź przy ruchliwych ulicach w większości, na pewno marzą o spokoju. Ma to w dużej mierze wpływ na słuch, który łatwo jest utracić. Nie zwraca się jednak na to zbytniej uwagi, gdyż objawy zwykle nie są nawet widoczne, bądź zwyczajnie, nie zwraca się na to uwagi.

Coś takiego nie powinno jednak być lekceważone. Mieszkańcy dużych miast są narażeni na uliczne odgłosy zarówno w dzień, jak i w nocy. Do takiego hałasu, dochodzą jeszcze roboty drogowe, które czasami mogą być naprawdę bardzo uciążliwe. Dom powinien być oazą pełną spokoju, miejscem do którego wraca się z przyjemnością.

Warto zatem zadbać o pełen komfort i ciszę. Takie potrzeby, zaczynają być bardziej zauważalne, kiedy pojawiają się dzieci. Zadaniem rodzica jest bowiem zrobić wszystko, aby zapewnić swojemu maluchowi spokój podczas snu. Doskonałym rozwiązaniem na takie potrzeby są okna dźwiękoszczelne.

Aby osiągnąć wymarzony efekt, trzeba zaopatrzyć się w takie, których szyba ma specjalną grubość. Takie okna, po zamknięciu nie powinny przepuszczać żadnego dźwięku z zewnątrz. Co więcej, przestrzeń pomiędzy szybami, jest wypełniana specjalnymi gazami. Tworzą one dodatkową strefę wyciszenia. Dobrze zamontowane okna, nie przepuszczają żadnego dźwięku. Ich montaż musi być niezwykle precyzyjny. Nie ma zatem mowy o pozostawieniu jakiejkolwiek szczeliny. Wypełnia się je specjalną pianką uszczelniającą.

Nie bój się walczyć o zdrowie własne i rodziny. Inwestuj w to, co najlepsze!

Dobrym przykładem mogą być dźwiękoszczelne okna PCV.

Skontaktuj
się z nami


[recaptcha theme:dark]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez