Blog

Parkiety bambusowe

1.02.2019
 

Szybko rosnąca w sławę alternatywa dla typowego drewna, stabilny choć lekki i elastyczny materiał, swoją wytrzymałością bije na głowę nawet beton i stal. O czym mowa? O bambusie, który niezwykle dobrze sprawdza się między innymi w roli parkietu.

Niezastąpiony materiał

Bambus to drzewo, które coraz częściej można zauważyć w domach pod różną postacią. Wykonuje się z niego nie tylko podłogi, ale także meble oraz różnego rodzaju dekoracje. Niemniej jednak to właśnie w przypadku parkietu wykazuje najwięcej swoich walorów. Bardzo często to właśnie bambus jest powszechnie klasyfikowany jako najmocniejszy gatunek wśród drewnianych podłóg. Dzięki swojej doskonałej prezencji, również pod tym względem plasuje się wyjątkowo wysoko. Parkiety bambusowe charakteryzują się różnorodną barwą i z tego powodu świetnie komponują się przy każdym wystroju. Oprócz w salonach, mogą być wykorzystane również na balkonach lub tarasach. Są bowiem nadzwyczaj odporne na wilgoć oraz skrajne temperatury.

Fakty i mity o bambusie

Mit- Bambus to nie drewno.
Bambus jest drewnem i potwierdza to sam Instytut Technologii Drewna. Wielu ludzi wątpi w to ze względu na zawężone pojmowanie definicji “drzewa”. Niemniej jednak nie ma wątpliwości, że bambus jest właśnie częścią grupy tego rodzaju materiału.

Fakt – Drewno bambusa jest jednym z najtwardszych materiałów.
Przewyższa swoją wytrzymałością wiele pozornie mocniejszych materiałów, dzięki czemu bez obaw może być wykorzystywany w wielu sytuacjach i miejscach.

Fakt – Bambus występuje w wielu odcieniach i kolorach.
Rzeczywiście najbardziej popularny jest naturalny, jasny kolor bambusa. Jednak jesteśmy w stanie rozróżnić także bambus o kolorze karmelowym (poddany obróbce termicznej). Na rynku dostępne są również bambusowe podłogi bejcowane lub postarzane.

Mit – Deski bambusowe trudno się układa.
Deski bambusowe, podobnie jak każdą inną drewnianą deskę, można w prosty sposób przykleić do podłoża lub ułożyć jako tzw. podłogę pływającą.

Fakt – Bambus jest stabilny.
Deski bambusowe są co prawda twarde, ale wykonane z małych elementów, co zapewnia nam wysoką stabilność desek a tym samym to, że nie pojawią się między nimi nieatrakcyjne szczeliny.

Skontaktuj
się z nami


[recaptcha theme:dark]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez