Blog

Jak wybrać system solarny

8.03.2019
 

Dziś, osoby które inwestują w ogrzewanie, w dużej mierze szukają sposobów na oszczędną inwestycje. Coraz głośniej jest o systemach solarnych. Urządzenia te służą do wewnętrznego ogrzewania budynków. Warto także wspomnieć, iż jest do doskonały sposób na utrzymanie ciepłej wody w kranie.

W Polsce, o takich instalacjach jest już dość głośno i w dużej mierze, decydują się na nie, posiadacze prywatnych posesji. Sposób ten, polega na czerpaniu energii ze słońca i natury, w efekcie czego, można sporo zaoszczędzić, gdyż ma się do czynienia w pełni, z naturalnymi zasobami. Systemy solarne, swój początek miały w zachodnich krajach. W momencie, w którym okazało się, że urządzenie ma potencjał, zaczęto wprowadzać je na światowy rynek, w efekcie czego trafiło do Polski. Zainteresowanie tym wynalazkiem, obecnie jest dość duże i zwykle inwestują w niego ogromne przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie jest jednym z najlepszych, bo z tego rodzaju ogrzewania, można korzystać przez długie lata.

Wszystko to dzięki najwyższej jakości materiałom, które dowodzą doskonałości urządzenia. Pozwala to całkowicie zapomnieć o jakichkolwiek naprawach, bądź konieczności związanej z wymianą elementów. Systemy solarne, stają się coraz to bardziej popularne i zaczynają bardzo powoli stawać się zamiennikiem dla tradycyjnego ogrzewania. A jak właściwie wygląda kolektor słoneczny i z czego się składa? Można porównać go do długich rur, które umieszczane są na dachach budynków.

Podstawowy solar składa się z:

  • obramowania z uszczelnieniem,
  • pokrycia szkła solarnego,
  • absorbera, orurowania,
  • welonu szklanego,
  • izolacji bocznej,
  • izolacji dolnej,
  • obudowy aluminiowej,
  • króćców przyłączeniowych.

Warto pamiętać także o tym, gdzie zamontować kolektor i jak najlepiej wykorzystać słońce. Najlepszym rozwiązaniem jest skierowanie instalacji w stronę południa, bo właśnie tam występuje największe nasłonecznienie. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które chcą żyć w zgodzie ze środowiskiem i pragną zaoszczędzić. System solarny to same zalety!

Skontaktuj
się z nami


[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez