Blog

Okna ozdobne

4.03.2019
 

Rynek okien jest dzisiaj bardzo obszerny. Warto jednak wiedzieć, że poza funkcjami podstawowymi, można też skupić się na ich wyglądzie. Dotyczy to oczywiście okien ozdobnych, które najczęściej spotykane są w zabytkowych kamienicach. Główne zadanie tego rodzaju budynków, to podnoszenie standardów estetycznych okolicy, które mogą występować także w formie witraży. Wygląd zewnętrzny takiej kamienicy jest bardzo ważny. Powinna wyglądać przede wszystkim na zabytkową i tworzyć wokół siebie historyczną aurę. Wszystko to, musi być oczywiście zgodne z wymogami konserwatora zabytków.

Elewacja w połączeniu z oknami i drzwiami, musi mieć odpowiedni kształt, rozmiar i oczywiście kolor. Nie jest jednak możliwe samodzielne przeprowadzenie remontu. Na coś takiego, należy otrzymać zgodę od osób, które odpowiadają za wygląd antycznych budynków. Skonsultować trzeba nawet wymianę okien, gdyż zwykle mają one charakter ozdobny. Najczęściej, spotykane są takie z charakterystycznymi szprosami. Dotyczy to również okiennic.

Niegdyś, wszystkie te elementy, wykonywano ręcznie i z drewna. Dziś z kolei, do ram okien ozdobnych, można wykorzystać materiały takie jak plastik, czy aluminium, co znacznie ułatwia ich konserwację. Co tyczy się szpros… Kiedyś przybijano je do zewnętrznych ram, natomiast obecnie, przedziałki przymocowywane są do szyb wewnątrz. Przekłada się to na o wiele większą wygodę, jeśli chodzi o mycie okien.

Sprawdź również: MOSKITIERY SPOSOBEM NA SPOKÓJ W LETNIE WIECZORY

Skontaktuj
się z nami


[recaptcha theme:dark]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez