Blog

Parkiety egzotyczne

5.03.2019
 

Szukając dobrej podłogi do własnego mieszkania warto wybrać taką, która uczyni każde pomieszczenie wyjątkowym. Dlatego… Zanim wybór zostanie dokonany, dobrze jest w pierwszej kolejności zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami. Dzisiaj moda znacznie różni się od tej, która panowała kiedyś. Można zatem, bez problemu wybrać drewniany parkiet.

Bardzo dobrze wyglądają te w nowoczesnym stylu. Kiedyś przyjmowało się, iż pasują one jedynie do salonu. Teraz odbiega się od tego całkowicie. Pasują one bowiem do każdego rodzaju pomieszczeń. Egzotyczna podłoga doskonale sprawdza się w sypialni, czy też w kuchni. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać odcienie i sprawić, aby wszędzie zapanowała różnorodność.

Zobacz również: PARKIETY BAMBUSOWE

Co prawda, drewniana podłoga jest bardziej wrażliwa od terakoty na ten przykład, ale nie stanowi to dużego problemu. Obecnie, drewniane deski podlegają bardzo dobrej konserwacji. Tym sposobem, można powiedzieć, że są uniwersalne. Osoby, które uwielbiają klasyczne stylizacje, powinny skupić się na jednolitych i ciemnych deskach np. wenge. Ten typ podłogi pozwala, w bardzo łatwy sposób utworzyć kontrast ze ścianami. Coś takiego nadaje charakteru elegancji całemu wnętrzu.

Z kolei, zwolennikom łagodniejszego, jaśniejszego otopiczenia, poleca się parkiet typu makassar lub w odcieniu trawy morskiej. W ten sposób, bardzo łatwo jest stworzyć przejrzyste wnętrze, w którym panuje aura świeżości. Parkiet egzotyczny jest nietrudny do ułożenia. Istnieje także możliwość zakupu gotowych desek, z których korzysta się od razu po położeniu. Co tu więcej dodać? Taka podłoga to same zalety!

Skontaktuj
się z nami


[recaptcha theme:dark]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez